Ādas aizsardzība ziemā

Ziema ādai noteikti ir visbargākais gadalaiks – aukstums, mitrums un vējš, kā arī UV starojums kalnos, slēpojot, vai kādā dienvidu kūrorta vietā, ir tie faktori, kas ādu var pastāvīgi bojāt. Arī vispārējais organisma stāvoklis ziemā mēdz biežāk “niķoties” un līdz ar to- pazemināties organisma vispārējā imunitāte, kas ietekmē arī ādas stāvokli. Šajā laikā ārējo kaitīgo faktoru neitralizēšanai vajadzētu mobilizēt visas ādas aizsargsistēmas.

Kas notiek ar ādu ziemā?

Ziema ir tas gadalaiks, kad āda “atpūšas”, tās funkcijas palēninās un maksimālo stresa un vitamīnu trūkumu sasniedz februāra beigās. Ādas vielmaiņas palēnināšanās rezultātā pavājinās asinsrite – samazinās apgāde ar barības vielām un skābekli. Tas savukārt palēnina šūnu dalīšanos jeb ādas atjaunošanos. Ārēji pasliktinās ādas stāvoklis un izskats- tā ne tikai kļūst bālāka un sausāka, bet arī asinsrites palēnināšanās rezultātā asinis uzkrājas kapilāros, tāpēc tumšie loki zem acīm var kļūt izteiktāki.

Aukstumā ievērojami palēninās tauku dziedzeru darbība, tāpēc āda var kļūt īpaši sausa, plānas un jutīgas ādas problēmas padziļināties. Tā kā āda atjaunojas lēnāk, vecās šūnas netiek atgrūstas pietiekami ātri, taukšūnu saistvielu epidermā ir mazāk, līdz ar to āda sāk lobīties. Pastāvīgas lielas temperatūras svārstības ir viens no kuperozes rašanās iemesliem – aukstumā asinis no ādas ieplūst iekšējos orgānos, lai uzturētu tur siltumu, āda kļūst blāva un vieglāk pakļaujas sala radītajiem bojājumiem, savukārt siltumā kapilāri atkal strauji paplašinās.

Kā kopt?

Tā kā ziema ir neizbēgama mūsu dzīves sastāvdaļa, mācīsimies šo laiku padarīt sev tīkamāku, ādu atbilstoši kopjot un aizsargājot.
Ādas kopšana ziemā ir atkarīga no ādas pamattipa un laika apstākļiem.

Aukstāka laika gadījumā vai arī, ja uzturēšanās laiks ārā ir 30 minūtes, jālieto barojošāks krēms.

Ja āda ir kuperoza, sausa un plāna, ieteicams izvēlēties speciālu ziemas krēmu, kas aizsargā pret vēja un aukstuma kaitīgo iedarbību, kā arī ir piemērots lietošanai zem kosmētikas.

Ziemas periodā īpaši sausai ādai ir nepieciešama papildus kopšana ne tikai mājas apstākļos. Ja āda kļūst jutīga, lobās, ieteicams apmeklēt trīs intensīvi kopjošas, barojošas un atjaunojošas sejas procedūras salonā.

Informācijas avots: http://www.delfi.lv/

Mary Cohr iesaka:

Pot%20Nutrizen

NUTRIZEN COMFORT CREAM

Barojošs krēms sausai ādai ar Omega 3, 6, 9, kas piešķir ādai komforta sajūtu un elastīgumu. Lotusa ekstrakts padara ādu maigu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s