PIGMENTĀCIJAS PLANKUMI

PIGMENTĀCIJAS PLANKUMU DIAGNOSTIKA

Pigmentācijas plankumi var būti iedzimti vai iegūti laika gaitā. Ar vecumu pigmentācijas izpaušanās uz ādas bieži pastiprinās dažādu iemeslu dēļ. Tā var būt saules iedarbība, vitamīnu trūkums, ādas novecošana, harmonālie traucējumi vai citas slimības.

Pigmentācijas plankumu diagnostiku Era Esthetic klīnikā veic ārsti dermatologi, kuri atkarībā no pigmenta plankumu veida, intensitātes, izvietojuma, veidošanās iemesliem un pacienta vecuma nosaka nepieciešamo ārstēšanu.

Lāzerprocedūras nav vienīgais veids, kā atbrīvoties no pigmenta plankumiem, toties tas ir atzīts par efektivāko risinājumu pigmentācijas likvidēšanā. Tomēr neievērojot sauļošanas noteikumus, ādas kopšanas un ārstēšanas rekomendācijas, pigmentācija medz atgriezties. Tomēr ievērojot mūsu ārstu ieteikumus un izvēloties viņu piemeklēto risinājumu pigmentācijas ārstēšanai, Jūs varēsiet saglabāt savas ādas skaistumu un mirdzošu, vienmērīgu krāsu!

KUR RODAS PIGMENTĀCIJAS PLANKUMI?

Jauniem cilvēkiem pigmentācijas plankumi visbiežāk veidojas uz sejas: pieres, deguna, žokļu un virslūpas apvidos.
Gados vecākiem cilvēkiem pigmentācija sevišķi bieži rodas muguras, krūšu un roku apvidos.

Nereti palielinājusies pigmentācija ir pārmērīgas uzturēšanās saulē rezultāts un pāragras novecošanās pazīme.

PIGMENTA PLANKUMU VEIDI

Pigmentācija izskatās kā specifiski tumši vai, otrādi, balti Laser-Pigmented-Skinplankumi uz ādas, kuri veidojas melanīna pigmenta daudzuma izmaiņu dēļ.

  • Hiperpigmentācija (tumši plankumi uz ādas) veidojas dēļ pigmentācijas palielināšanas ādas noteiktajās zonās. Hiperpigmentācijai var būt iedzimtā (piem., dzimumzīmes, lentingo) vai iegūtā laika gaitā (piem., vasaras raibumi, melazma/hloazma).
  • Hipopigmentācija (balti laukumi uz ādas) veidojas melanīna daudzuma samazināšanās ietekmē. Šādi veidojumi arī var būt gan iedzimtie, gan iegūtie – visbiežāk tos izraisa tādas slimības, kā psoriāze, ekzēma, leikoderma/vitiligo u.c.

KĀDI CĒLOŅI IZRAISA PIGMENTĀCIJAS PALIELINĀŠANOS?

Par ādas pigmentāciju atbild melanocīti – šūnas, kas izstrādā galveno ādas pigmentu melanīnu. Tas ir normālas ādas pigments. Pieaugot melanīna izstrādei, pigmentācija pieaug, bet, ja ir tā trūkums, rodas lokāls vai izpleties pigmentācijas samazinājums, tāpat pilnīga tā neesamība – vitiligo. Ādas pigmentācija cieši saistīta vai organisma vitamīnu, fermentu līdzsvaru, endokrīno sistēmu.

Vitamīnu A, C, PP trūkums palielina melanīna sintēzi, vitamīna B grupas trūkums samazina. Melanocītu aktivitāti ietekmē virsnieru darbība,dzimumhormoni, vairogdziedzeris, mikroelementi – varš, cinks, dzelzs, ādas starpšūnu fermenti. Pigmentācijas plankumi var rasties hormonālās nelīdzsvarotības dēļ, sievietēm grūtniecības laikā vai pēc tās, slimojot ar vairogdziedzera vai aknu slimībām. Nereti tie rodas cilvēkiem, kas strādā ar dažādām ķīmiskām vielām, kam trūkst vitamīna C. Pigmentācija var palielināties dažādu organismā nonākušu vielu dēļ, palikt pēcapdeguma, kukaiņu kodumiem, pēc dažu ādas slimību pārslimošanas vai pēc kontakta ar augiem.

Sejas apvidū pigmentācijas plankumi var rasties, izmantojot kodīgas vielas, vidukļa apvidū – spiediena, beršanas dēļ.

Un, protams, pigmentācijas plankumu rašanos ļoti ietekmē saule.

Informācijas avots: http://eraesthetic.lv

Mary Cohr iesaka lietot:

SWHITE%20Day%20Cream

30 DAY DAY CREAM

30 dienu balinošs dienas krēms. Āda tiek balināta, kā arī aizsargāta no UV stariem, pateicoties tā augstajam saules aizsargfiltram. Mazina pigmentācijas plankumu  veidošanos.

 

 

 

 

 

SWHITE%20Night%20Cream

30 DAY NIGHT CREAM

30 dienu balinošs nakts krēms. Paildzina „30 Day Day Cream”

iedarbību. Izlīdzina sejas toni, padara to mirdzošu un mazina pigmentu veidošanos. Kamēr cilvēks guļ, šūnu darbība noris visaktīvāk, un tas ir laiks, kad krēms iedarbojas uz ādu.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s