10 pārtikas produkti skaistam izskatam

Katrs grib tīru, veselīgu un skaistu ādu. Nevienam nav noslēpums, ka pārtika palīdz ādu mitrināt, eļļot, dod tai nepieciešamās minerālvielas un citas svarīgas vielas, kas ādai palīdz izskatīties skaistai.

10 pārtikas produkti, kuri tīra ādu un dod dabīgu, tīru, skaistu, mirdzošu izskatu:

1.Avokado. To varat ne tikai izmantot pārtikā, bet arī lietot ārīgi ādas kopšanai. Avokado vērtīgās sastāvdaļas īpaši labi palīdzēs sārtai un iekaisušai ādai, jo B vitamīns, ko satur avokado, lieliski ietekmē ādas stāvokli.

2.Ogas. C vitamīns un antioksidanti, ko satur ogas, patīk ādas šūnām. Pēc savas izvēles tās pievieno ēdienam vai atceries katru dienu apēst vismaz dažas ogas, lai izskatītos skaisti.

3.Biezpiens. E vitamīns un selēns palīdz cīnīties ar brīvajiem radikāļiem un pat dažām nopietnām slimībām, kā, piemēram, vēzi. Biezpienam noteikti jābūt

tavā ēdienkartē.

4.Mandeles (rieksti). Taukskābes, kas atrodas mandelēs, palīdz saglabāt šūnu membrānu, un izvadīt no ķermeņa  kaitīgos toksīnus. Tās arī palīdz saglabāt ādas mitrumu. Veselīgās eļļas un tauki riekstos ir nozīmīgi sirds veselības stiprinātāji, kā arī palīdz regulēt svaru.

5.Kartupeļi. Tajos esošais cinks un C vitamīns palīdzēs ādai saglabāt elastīgumu un veselīgu izskatu.

6.Pilngraudu produkti. Ne tikai graudu lieliskais sastāvs, bet arī šķiedrvielas palīdzēs tavai ādai izskatīties labi, tāpēc iegādājoties pilngraudu produktus, pārliecinies, lai šķiedrvielu daudzums būtu augsts.

7.Linsēklas. Skaistai, veselīgai ādai nepieciešamas omega-3 taukskābes. Linsēklās ir augsts omega-3 taukskābju daudzums.

8.Jogurts. Proteīns, ko satur jogurts, padarīs tavu ādu elastīgu. Vislabāk izvēlies grieķu jogurtu bez piedevām.

9.Paprika. Zaļa, oranža, dzeltena un sarkana paprika ne tikai izskatās skaisti uz šķīvja, bet arī palīdzēs izlīdzināt grumbas. Karotinoīdi (antioksidanti), palīdzēs izlīdzināt „ vārnu kājiņas» un padarīs tavas acis mirdzošas.

10.Mango. Tas ir ne tikai garšīgs auglis, bet dos tev 80% no dienā nepieciešamā A vitamīna devas. Mango pluss ir zemā kaloritāte.

Informācijas avots: http://apollo.tvnet.lv/

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s