Neierastākas vietas, kur rodas celulīts

Visbiežāk celulīts rodas uz gūžām, ciskām un ceļiem un par to rakstīts un lasīts visbiežāķ. Taču, tas var skart arī vēderu, skaustu un apakšdelmu ādu. Un, lai gan ievērojami mazāk, celulīts var rasties arī vīriešiem. Tāpēc droši var teikt, vārdu– celulīts, dzirdējuši ir visi.

Vēdera celulīts
Gandrīz katra sieviete ir sūdzējusies par apaļu vēderiņu. Vēdera āda vienkārši ir visierastāka vieta, kur nogulsnējas tauki. Lai kā mēs ar to cīnītos, šie tauki mēdz būt apbrīnojami noturīgi un ne vienmēr ir viegli no tiem atbrīvoties.  Uz vēdera ādas virsmas ir ievērojams daudzums taukus uzkrājošo receptoru un samērā maz taukus aizvadošo receptoru.  Taču tas nenozīme, ka vienmēr tur veidosies arī celulīts.  Tie ir tīri tauki un, lai mēģinātu no tiem atbrīvoties, vajadzīgs veselīgs uzturs, sportiskas aktivitātes un gribasspēks.

Tomēr ir cilvēki, kuriem arī vēdera daļā izveidojas celulīts. Kā saprast, ka izveidojies celulīts? Vienkārši – to var pamanīt. Pazīmes ir nelīdzeni, grumbuļaini un blīvi iecirkņi.
Interesanti ir tas, ka vēdera celulīta rašanās iemesli atšķiras no tiem, kuri izraisa celulītu ķermeņa lejasdaļā. Jebkurš aknu, zultspūšļa, kuņģa un zarnu traucējums vēdera ādā parādīsies kā sabiezējums, koWoman-Holding-Anti-cellulite-Cream izraisa limfas sakrāšanās zemādas audos.
Ļoti bieži cilvēkiem, kurus moka celulīts ir ar gremošanu saistīti sarežģījumi – zarnu trakta iekaisums, aizcietējums u.c. Šīs kaites ir jāārstē laicīgi, citādi tās turpinās “barot” vēdera celulīta audus.
Arī stress, līdzīgi kā iepriekš minētie traucējumi, ietekmē vēdera ādu. Ilglaicīgs stress veicina celulīta attīstību vēdera augšdaļā – iecirknī starp krūškurvi un nabu.

Skausta celulīts
Stress ietekmē arī skausta rajonu un gandrīz vienmēr ir arī saistīts ar sāpēm kaklā, plecos un rokās. Ar laiku arī izveidojas celulīts uz skausta – bojāts tauku paugurs, ko mēdz dēvēt arī par “atraitnes kupri”.
Celulīta iemesls šajā vietā ir ilglaicīga stresa izraisīts kakla un plecu savilkto muskuļu spiediens uz mugurklaula skriemeļiem.  Tie, savukārt, saspiež kakla un plecu nervus. Tādā veidā sākas sāpes un attīstās iekaisums, kurš veicina limfas uzkrāšanos, kas atsaucas uz ādas stāvokli. Tā veidojas pirmā celulīta attīstības stadija.

Apakšdelmu celulīts
Tas gan vairāk novērojams vecāka gadagājuma cilvēkiem, bet dažreiz celulīts skar arī apakšdelmus. Celulīts uz apakšdelmiem gandrīz vienmēr liecina par venozās asinsrites traucējumiem audos. Šajā gadījumā, celulīts noteikti ir arī citās ķermeņa daļās, galvenokārt – kājās. Piedevām, ļoti iespējams, ka ir arī citi vēnu saslimšanas simptoni – asinsvadu plīsumi, pieblīdušas kājas.

“Futbolista kājas”
Ir kāda izplatīta celulīta forma, no kuras cieš gan sievietes, gan vīrieši. Dismorfisms jeb “futbolista kājas” (tā to mēdz dēvēt Lielbritānijā) ir celulīta forma, kas skar cisku priekšpusi.
To izraisa traucējumi kapilārajā un venozajā asinsritē ciskas priekšpuses taukaudos. Asinsrite un kāju muskuļi it kā varētu būt kārtībā, bet asinsapgāde un asiņu atplūde no virsējiem audiem nav pietiekama.

Dismorfisms visbiežāk novērojams cilvēkiem, kuriem fiziski noslogotas ir galvenokārt kājas. Zināma nozīme ir šādiem sporta veidiem- futbols, kāpšana kalnā, kikbokss u.c.  Pārtraukt nodarbības nav risinājums, lai atbrīvotos no šīs situācijas. Ir jāizveido atbilstošs režīms apvienojumā ar kapilārās asinsrites traucējumu  ārstēšanu un audu drenāžu.

Informācija avots: www.sievietespasaule.lv

Mary Cohr iesaka:

Pure%20Minceur%20Rapide

PURE SLIMMER QUICK ACTION

Dziļas iedarbības pret celulīta krēmveida gēls, kas samazina apelsīna miziņas efektu. Padara figūru smalkāku, ādu tvirtu un maigu. Samazina tauku uzkrājumus un izvada lieko šķidrumu. Aizkavē jauna celulīta veidošanos, kā arī izvada no ķermeņa toksīnus.

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s