SKRUBIS un PĪLINGS sejas ādai – 5 SVARĪGĀKIE jautājumi un atbildes

Ādas attīrīšana ir pirmais solis ceļā uz veselu, skaistu un starojošu sejas ādu. Ikdienas tīrīšana jāveic divas reizes dienā – no rīta un vakarā ar tam paredzētajiem kosmētiskajiem līdzekļiem. Taču, ja vēlies, lai tava sejas āda tik tiešām starotu, tad tai reizēm ir nepieciešama arī pamatīgāka attīrīšana – sejas skrubēšana vai pīlings. Kādas ir atšķirības starp sejas skrubi un pīlingu? Cik bieži veikt šo procedūru? Kā izvēlēties īsto skrubi vai pīlingu, un vai es varu to pagatavot pati?


Skrubis vai pīlings – kāda atšķirība?
Abi šie līdzekļi gan skrubis, gan pīlings, pēc savas būtības dara vienu un to pašu darbu – noņem ādas raga šūnu kārtiņu jeb vienkārši sakot – ādas virskārtu. Līdz ar to, abi šie līdzekļi ādu arī atjauno, manāmi izlīdzina ādas toni un veicina straujāku šūnu atjaunošanās procesu, kā rezultātā tava āda kļūst vēl skaistāka un starojošāka. Taču atšķirības starp skrubi un pīlingu tomēr ir, pietam ļoti būtiskas – gan to sastāvā, gan arī veidā, kādā katrs no šiem līdzekļiem savu uzdevumu veic. Skaidro Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Skrubis parasti ir masā – emulsijā, želejā, mazgājošā līdzeklī – iestrādātas abrazīvas daļiņas, piemēram, sāls vai cukura graudiņi, lufas daļiņas, samalti augu kauliņi vai polietilēna granulas. Pīlings, savukārt, ir kosmētisks līdzeklis, kas satur šūnas šķīdinošas jeb keratolītiskas vielas – skābes vai enzīmus. Populāri ir pīlingi, kas satur augļskābes (alpha hydroxy acids jeb AHA), taču lielās koncentrācijās vai nepareizi lietoti šādi produkti var izraisīt pārāk lielu raga šūnu nolobīšanos, atņemot ādai aizsargspējas, tādēļ vislabāk, ja augļskābju pīlingus veic speciālista uzraudzībā – dermatoloģiskā klīnikā vai pie kosmetologa.”

Ko ņemt vērā izvēloties savu sejas skrubi vai pīlingu?
Galvenais, kas jāņem vērā iegādājoties sejas skrubi vai pīlingu – konkrētās ādas jūtība. Katrai no mums tā var būt individuāla. Ja vienai derēs diezgan agresīvs sejas skrubis, tad otrai tas var ādu pat saskrāpēt. Savukārt ar pīlingiem jābūt vēl uzmanīgākām – mājas apstākļos ieteicam lietot pēc iespējas maigākus pīlingus, kas nesatur tik daudz augļskābes, kā tie pīlingi, kurus izmanto kosmetologi best-worst-face-scrubs-Lun dermatalogi. Skaidro Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Iegādājoties sejas skrubi, vajadzētu pievērst uzmanību abrazīvo daļiņu izmēram un “asumam”, kaut vai pamēģinot nelielu piciņu skrubja ierīvēt apakšdelma iekšpuses vai elkoņa locītavas ādā. Ja būs sajūta, ka skrubis skrāpē, ir agresīvs, sejai tāds nederēs. Būtiski sejai izvēlēties tādu skrubi, kas pēc iespējas mazāk skrāpētu ādu, radot mazas brūcītes un kairinājumu, jo tad gribētais pozitīvais efekts pārvērtīsies ādas kairinājumā. Savukārt pirms veikalā pirkt un lietot augļskābju pīlingus ir ieteicama speciālista konsultācija. Daudz maigāki pīlingi ir tie, kas veidoti, izmantojot augu enzīmus, piemēram, papaīnu (no papajas) vai bromelīnu (no ananasa). Šie enzīmu pīlingi darbojas līdzīgi kā augļskābes, taču to iedarbība ir maigāka un vairāk piemērota lietošanai mājas apstākļos.”

Cik iedarbīgs ir mājas apstākļos pašgatavots sejas skrubis?
Kā ir ar sejas skrubja vai pīlinga pagatavošanu mājas apstākļos? Vai šādi pašgatavoti kosmētiskie produkti spēj ādu attīrīt tikpat labi, kā veikalos pirktie? Vai tomēr rūpnieciskajiem izstrādājumiem ir pievienotas tādas vielas, kuras mājas apstākļos iegūt nevaram? Stāsta Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Skrubis ir tas kosmētikas līdzeklis, kura pagatavošana mājas apstākļos ir vienkārši un pietiekoši kvalitatīvi realizējama, ietaupot naudu un gūstot prieku no darbošanās. Mājās skrubis var tikt veidots no dažādiem pārtikas produktiem – samaltām auzu pārslām, kas sajauktas ar augļu sulu vai ūdeni, kafijas biezumiem, dzeramās sodas, kas sajaukta ar biezenī samaltu augli, samaltiem graudiņiem un tamlīdzīgi. Sejai gan nevajadzētu lietot tik abrazīvas vielas kā rupjais un smalkais sāls, cukurs. Kopumā var teikt, ka mājas apstākļos var pagatavot vieglas, virspusējas iedarbības līdzekli, kas atbrīvos ādu no virsējā atmirušo raga šūnu slānīša. Mājas apstākļos nevar pagatavot un nav vēlams izmantot aktīvi lobošus lielas koncentrācijas augļskābju preparātus. Taču paštaisītam skrubim pievienojot nedaudz samaltu augļu vai augļu sulu, mēs iegūstam nelielu augļskābju pīlinga efektu. Būtiskākais ir atcerēties, ka mājās veidots skrubis ir jāizlieto uzreiz, tā atlikumu nedrīkst uzglabāt un lietot vēlāk, jo produkts ļoti ātri bojājas!”

Cik bieži lietot skrubi vai pīlingu?
Šis ir jautājums, kas rodas ne vienai vien no mums. Lietojot sejas skrubi vai pīlingu un sajūtot tā iedarbību – āda paliek tik maiga, sejas tonis lieliski izlīdzinās – nereti rodas vēlme šos produktus lietot biežāk. Taču cik bieži tie patiesībā būtu jālieto, lai nekaitētu savai sejas ādai, bet gluži otrādi – lutinātu to? Atbild Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Maiga skrubja vai pīlinga lietošanas biežums tradicionāli ir reize nedēļā vai reize divās nedēļās. Ja ādas virsējās raga šūniņas lobītu katru dienu, āda zaudētu aizsargspējas pret vides kaitīgajiem faktoriem, tai skaitā UV stariem. Intensīvās pīlingu vai skrubju aplikācijas ādas atjaunošanas vai citiem nolūkiem var veikt tikai speciālisti. Skrubja vai pīlinga nepieciešamība ir atkarīgai gan no ādas tipa, gan īpatnībām. Cilvēkiem ar taukainu vai kombinētu ādu, kam ir nosliece uz pinnēm, dabiskā ādas raga šūnu nolobīšanās var būt traucēta. Atmirušās šūnas, sasaistītas ar ādas sekrētu, nenolobās pietiekošā ātrumā, tādejādi veicinot poru aizsprostošanos un padarot ādu pelēcīgu, nespožu. Regulāra pīlinga vai skrubja lietošana reizi nedēļā taukainai un kombinētai ādai ir vēlama. Sausai un normālai ādas īpašnieki skrubi var lietot arī retāk. Savukārt cilvēkiem ar jutīgu ādu jābūt uzmanīgiem skrubja izvēlē, vēlams, konsultējoties ar dermatologu izvērtēt, vai abrazīvu, lobošu produktu lietošana nepalielinās ādas reakciju risku.”

Kā pareizi lietot sejas skrubi un pīlingu?
Kad šo procedūru vislabāk veikt? Kā parezi to darīt? Vai skrubja un pīlinga lietošana kādā veidā atšķiras? Skaidro Lotte Tisenkopfa-Iltnere: „Sejas skrubja vai pīlinga lietošanas veids var būt atšķirīgs katram produktam, tādēļ vislabāk iepazīties ar lietošanas norādēm, kam ir jābūt izlasāmām uz katra produkta iepakojuma. Skrubis ar abrazīvajām daļiņām parasti ir jāiemasē ādā ar apļveida kustībām un pēc lietošanas jānoskalo. Pīlings ir uzklājams kā maska uz noteiktu iedarbības laiku un pēc tam noskalojams. Tā kā pēc produktu lietošanas āda var būt nedaudz apsārtusi, vēlams procedūru veikt tad, kad nav tūdaļ jādodas uz darbu vai kādu pasākumu.”


Mary Cohr Iesaka:

gentle radiance scrub mary cohr

RADIANCE GENTLE SCRUB

Skrubis ādas mirdzumam.Tā sastāvā ir granātābola kauliņi, jojobas pulveris, kas dabīgi eksfoliē ādu un atklāj tās mirdzumu, kā arī Šī sviests, kas visiem ir labi pazīstams ar tā barojošajām un mitrinošajām īpašībām. Savukārt sastāvā esošie papaijas enzīmi efektīvi nogludina ādas virsējo slāni. Skrubim piemīt svaigs un patīkams augļu aromāts.

Lietošana: uzklāt uz sejas, maigi iemasēt ādā, noskalot ar siltu ūdeni. Turpināt sejas kopšanas procedūru.

 

 

 

 

Doux_Foliant_Lys

LILY ESSENCES MILD EXFOLIATOR

Maigs enzīmu pīlings visiem ādas tipiem ar baltās lillijas, papaijas, citrona ekstraktiem. Attīra ādu no atmirušajām šūnām. Padara ādu maigu, gludu, mirdzošu un izlīdzina ādas tekstūru.

Lietošana: uzklāt uz sejas un kakla ādas, iemasēt ādā ar apļveida kustībām līdz gēla tekstūra pārvēršas par eļļu. Noskalot ar ūdeni.

Ieteicams lietot 1-2 reizes nedēļa, atkarībā no ādas tipa.

 

 

Informācijas avots: http://skaistumsunmode.espati.lv

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s