Kā cīnīties pret celulītu?

Kas ir celulīts?
Raugoties no medicīnas viedokļa, celulīta formulējums varētu būt šāds – celulīts ir lokalizēta lipodistrofija (nepareizas formas taukaudi), kas koncentrējas vienā vai vairākos noteiktos ķermeņa rajonos.

Celulīta skartās zonas mūsu ķermenī parasti ir tieši tās zonas, kurās ir palēnināta limfas attece un vielmaiņa, līdz ar to organismam rodas grūtības sašķelt tauku šūnas. Pētījumi rāda, ka celulīts veidojas no divām lietām – tauku šūnām un starpšūnu telpā uzkrātās masas, kas veidojusies no taukiem, ūdens un toksīniem, kurus organismam nav izdevies izvadīt. Parasti celulīts mīl iekarot gurnu, vēdera un augšstilbu rajonu, tas ir tādēļ, ka šajos mūsu ķermeņa rajonos ir irdenāki zemādas audi, kas dod lielisku iespēju celulītam tur uzkrāties.

Izrādās, ka arī pašu celulītu var iedalīt divos paveidos – cietais un mīkstais celulīts. Cietais celulīts ir biezi taukaudi, kas pieķeras muskuļiem. Šāda veida celulīts mēdz būt sāpīgs, jo tā apakšējie slāņi spiež uz nervu galiem. No šā paveida celulīta atbrīvoties ir ļoti grūti, jo parasti tas tik ciets kļūst jau pēdējās stadijās. Šādos gadījumos noteikti nepieciešams konsultēties ar ārstu un sekot tā norādījumiem.

Savukārt mīkstais celulīts ir strukturāli pretējs cietajam celulītam. Tas nav blīvs un koncentrāts, bet gan izpleties palielos laukumos, ir tāds kā ļengans. Mīkstais celulīts ir viegli pamanāms. Tas bieži vērojams tām sievietēm, kas reiz aktīvi nodarbojušās ar sportu, bet nu kādu iemeslu dēļ pilnībā pārstājušas to darīt.

Kas ietekmē celulīta rašanos?
Cēloņi, kā ietekmē var veidoties celulīts ir visai dažādi, tādēļ tavs uzdevums ir identificēt tos, kas varētu būt vainojami tavā gadījumā. Populārākie celulīta rašanās cēloņi ir šādi – nepareizs, jeb nesabalansēts uzturs – ja agrāk negatīvais uzsvars tika likts, galvenokārt, uz balto miltu, cukura un piena izstrādājumiem, kas provocējot celulītu, tad tagad jaunākie pētījumi īpaši iesaka uzmanīties uzturā lietojot gaļu, kas varētu būt gatavota no ātri audzētiem un ar hormoniem barotiem mājlopiem.

Otrais no populārākajiem celulīta veidošanās cēloņiem ir mazkustīgs, jeb sēdošs dzīvesveids. Jā mūsdienās kļūst arvien grūtāk no tā izvairīties, taču darbā nosēdētās stundas, kas burtiski palēnina un pat bloķē limfas apmaiņu, noteikti ir jākompensē ar fiziskām aktivitātēm, citādi ar celulītu cīnīties būs pagrūti.

Trešais iemesls – straujas svara svārstības – gan pieņemšanās svarā, piemēram, grūtniecības dēļ, gan arī strauja svara zaudēšana, kas nereti nenāk komplektā ar celulīta zaudēšanu, bet gan gluži otrādi. Svars ir jāzaudē pakāpeniski un uz neatgriešanos.

Ceturtais iemesls – hormonālās izmaiņas organismā. Arī šis iemesls mūsdienās kļūst arvien aktuālāks. Tas, protams, saistīts, galvenokārt, ar hormonālās kontracepcijas popularitāti un iedarbību uz organismu. Pētnieki pierādījuši, ka nereti tiek novērots, ka hormonu lietošana var apgrūtināt un aizkavēt šķidruma izvadīšanu no organisma, kas savukārt ir lieliska augsne celulītam.

Piektais iemesls – nepietiekama šķidruma lietošana. Te svarīgi atcerēties, ka ūdens lietošana darbina nieres, kas savukārt atbildīgas par toksīnu izvadīšanu no organisma. Ieteicams ik pa 20 minūtēm iedzert pāris malkus tīra ūdens. Bez šiem populārākajiem uzskaitītajiem celulīta rašanās iemesliem ir arī citi, piemēram, pārlieku apspēlēta un cieša apģērba valkāšana, aizraušanās ar alkoholu un cigaretēm, dažādu medikamentu lietošana, kā arī atsevišķos gadījumos iedzimtība.

Un visbeidzot – ļoti liela nozīme celulīta attīstībā ir arī stresam. Tas ietekmē visu mūsu organismu kopumā un, protams, arī celulītu. Stress var būt vainojams gan tajā, ka celulīts rodas (piemēram, stresa ietekmē var mainīties ēšanas paradumi), gan arī tajā, ka esošais celulīts saasinās.*

*Informācijas avots: www.espati.lv

Cīņā pret celulītu Mary Cohr iesaka MULTI-CELLULITE CONTOURING CREAM šis ir krēms ar 12 aktīvajām sastāvdaļām, kas cīnās pret jebkura veida celulītu. Aktīvo sastāvdaļu sinerģija paātrina toksīnu izvadi. Koenzīms A – šķeļ tauku šūnu molekulas, sarkano aļģu molekulas izvada no ķermeņa šķidrumu, ķiršu kauliņu ekstrakts, lotusa ekstrakts – mazina smago kāju efektu. Ķermeņa aprises mazinās, viduklis kļūst tievāks, celulīts izlīdzinās, āda kļūst maigāka un stingrāka. Tilpums:150ml

 89 18 20 MULTI-CELLULITE CONTOURING CREAM

Leave a Reply

Fill in your details below or click an icon to log in:

WordPress.com Logo

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Change )

Google photo

You are commenting using your Google account. Log Out /  Change )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Change )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Change )

Connecting to %s